تاریخ ارسال مقاله : 1399/05/16

تعداد بازدید : 1049


چرا استفاده از سقف کشسان تا این اندازه رایج شده است؟


انواع سقف کشسان را می توانید در جای جای منازل و اماکن تجاری امروزی ببینید. سقف های کاذب، حالا جای خود را در میان تجهیزات نو و تازه ساختمانی پیدا کرده و سقف کشسان نیز، به عنوان جدیدترین انواع سقف کاذب، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. استفاده زیاد و کاربرد فراوان سقف کشسان، می تواند دلایل زیادی داشته باشد. در این مطلب سعی کردیم تا دلایل و علل رایج شدن استفاده از سقف کشسان را برایتان بازگو کنیم.

مزیت ها و معایب سقف کشسان
برای آن که درباره سقف کشسان بیشتر بدانید، بهتر است مزیت ها و معایب آن را مرور کنیم. به طور کلی، موارد زیر را می توان به عنوان مزیت های عمده سقف کشسان در نظر گرفت:
1.    نصب سریع و بدون نیاز به زیر سازی: سقف کشسان را می توان 24 تا 72 ساعت پس از سفارش تحویل گرفت و بدون کمترین اتلاف زمان، خواست شما انجام می شود.
2.    زیبایی و تنوع: انواع طرح ها و نقش هایی که برای سقف کشسان در نظر گرفته می شود، می تواند جذابیت و جلوه‌ی محیطی را به همراه داشته باشد.
3.    جا به جایی آسان: سقف کشسان می توان به راحتی جمع شود و به مکان دیگری انتقال یابد. البته این کار بهتر است توسط نیروی مجرب انجام شود.
4.    تحمل وزن بالا: در صورتی که ریزشی در ساختمان صورت بگیرد، سقف کشسان می تواند وزن تا 200 کیلوگرم را در هر مترمربع تحمل کند. این قابلیت ایمنی فراوانی برای مکان مورد نظر به همراه دارد.
5.    مقاومت در برابر اشتعال: جنس مرغوب پارچه کشسان به صورتی است که در صورت حذف شعله، به سرعت خاموش شده و خبری از پخش شدن آتش نخواهد بود.
6.    تحمل رطوبت بالا: خیسی و نم در سقف کشسان اثری ندارد و می توانید آن را در مکان هایی مانند حمام، سرویس بهداشتی و استخر که رطوبت بالا دارند، به کار ببرید.
7.    شستشوی آسان: تمیز کردن سقف کشسان می تواند با دستمال نمدار و کمی شیشه شور صورت بگیرد، بدون آن که صدمه‌ای به پارچه وارد شود.
8.    طول عمر بالا: در صورت نگهداری مناسب از سقف کشسان، این قابلیت وجود دارد که تا 50 سال عمر سقف ادامه داشته باشد. همچنین گارانتی این تجهیزات نیز، بلند مدت است.
9.    قابلیت نورپردازی متفاوت: سقف کشسان قابلیت استفاده از نور طبیعی و مصنوعی را دارد و می توان از آن برای دادن نمای متفاوت به اتاق و سالن استفاده کرد.
در کنار تمام مزیت ها، معایبی نیز برای این سقف ها وجود دارد. از معایب سقف کشسان نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1.    عدم دسترسی به سقف: در صورتی که نیاز به دسترسی سقف و شیروانی دارید، سقف کشسان می تواند کار شما را دچار مشکل کند. به دلیل نبود امکان جا به جایی سریع در این نوع سقف، باید در مکان هایی که نیاز به گذاشتن ورودی به سقف است، از حالت های دیگر سقف کاذب یا غیر کاذب استفاده کرد.
2.    سخت بودن تشخیص جنس مرغوب و غیر اصل: در بازار کنونی، بسیاری از شرکت ها اقدام به فروش اجناس بی کیفیت و غیراصل می نمایند. با توجه به اینکه تشخیص جنس اصل از تقلبی برای خریدار سخت است، پیشنهاد می کنیم حتماً از شرکت های معتبر خرید کنید.کاربردهای سقف کشسان
کاربردهای مختلف برای سقف کشسان ذکر شده است. اینکه از این تکنولوژی در کجای خانه و محل کار خود استفاده می کنید به شما بستگی دارد اما می توان موارد زیر را برای انواع استفاده های سقف کشسان نام برد:
1.    استفاده در اتاق خواب: بیشترین کاربرد سقف کشسان در اتاق خواب است. از انواع براق، آینه‌ای و طرح دار سقف کشسان برای اتاق خواب استفاده می کنند. طرح های ستاره های آسمان شب و دریا بیشترین استفاده را برای اتاق خواب دارد و می توان به جای استفاده از آباژور، سقف نورانی با نورپردازی ملایم و ساده را سفارش داد.
2.    استفاده در استخر، حمام و سرویس بهداشتی: به دلیل مقاومت سقف کشسان در برابر رطوبت، می توان از آن برای حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد. می توان از پارچه های ساده و طرح دار برای این فضاها استفاده کرد. همچنین به دلیل قابلیت شستشو و تمیز کاری راحت سقف کشسان، کار سختی برای تمیز کردن سقف نخواهید داشت.
3.    استفاده در سالن های سینما: اگرچه سقف سالن های سینما مساحت زیادی را شامل می شود، اما امکان نصب سقف کشسان در آن حجم نیز وجود دارد. از قابلیت های مهمی که در این راستا وجود دارد می توان به نورپردازی راحت و آسان، امکان دادن طرح های سینمایی و خاص و همچنین ویژگی آکوستیک بودن سقف کشسان اشاره کرد.
4.    استفاده در بیمارستان و مکان های پزشکی: سقف کشسان می توان با خاصیت آنتی باکتریال نیز تولید شود. این ویژگی می تواند متریال سقف را از جذب باکتری و میکروب محافظت کند. بنابراین می توان از سقف کشسان برای اتاق ها، راهروها و سالن های بیمارستانی نیز استفاده کرد.
5.    استفاده در مجتمع های تجاری: برای فضاهای تجاری که جذابیت بصری محیط اهمیت زیادی پیدا می کند، می توان با استفاده از سقف کشسان، ایده های تازه و تازه‌ای را اجرا و پیاده سازی کرد. می توانید طرح های خود را در حجم های زیاد و گسترده اجرا کنید.
6.    استفاده در ساختمان های اداری: در فضاهای اداری، دادن طرح های متناسب با فضای اداره یا شرکت اهمیت ویژه‌ای دارد. علاوه بر آن می توانید طرح های متفاوتی را نیز به روی دیوار اجرا کنید. پارچه کشسان، می تواند روی سقف و دیوار اجرا شود و نورپردازی روی آن صورت بگیرد.
7.    استفاده در شهربازی ها: محیط شهربازی ها باید به گونه‌ای طراحی شود که برای تمامی گروه های سنی کودک تا نوجوان جذاب و گیرا باشد. چاپ طرح های کودکانه، کارتونی و فانتزی می تواند به روی پارچه کشسان صورت بگیرد و فضای شهربازی را تزیین کند.
با وجود کاربرد فراوان و بالای سقف کشسان، هنوز هم خیلی ها برای سفارش این تجهیزات تردید دارند و در مقرون به صرفه بودن آن شک دارند. می توانید برای دریافت مشاوره های مربوط به خرید، سفارش و انتخاب طرح های سقف کشسان با مشاوران طاق آرا در تماس باشید.