جزئیات مقاله

تاریخ ارسال مقاله : 1399/07/14

تعداد بازدید : 1067


 

در خرید سقف کشسان به چه نکاتی توجه کنیم

استفاده از سقف کشسان می تواند راه حل مناسبی برای طراحی دکوراسیون داخلی باشد. سقف کشسان از سری سقف های کاذب است و جزو تجهیزات جدید و نوآورانه ساختمانی به شمار می آید. خیلی از افراد که به دنبال تغییر دکور و نمای داخلی ساختمان محل زندگی و کار خود هستند، از سقف کشسان برای شروع تغییرات استفاده می کنند. اما بهتر است قبل از خرید سقف کشسان، به نکاتی که در ادامه مطلب ذکر می کنیم، توجه داشته باشید.
سقف کشسان را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید
سقف کشسان نیز به مانند دیگر تجهیزات ساختمانی، انواع زیادی دارد و بسته به سلایق و نیاز شما، ممکن است یک یا چند مدل مختلف را پیش روی خود داشته باشید. از انواع مختلفی که سقف کشسان تولید می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    براق
•    مات (لاکر)
•    نورگذر (ترنسپرنت)
•    ساتن
•    چاپی

هر کدام از این نوع های سقف کشسان، ویژگی ها و قابلیت های گوناگونی دارند که باید هنگام خرید و سفارش سقف کشسان در نظر داشته باشید. برای مثال، برای مکان هایی که امکان نورپردازی طبیعی با شدت خوب وجود دارد، مدل های براق یا مات  توصیه می شود. با استفاده از این مدل ها، می توانید علاوه بر دادن طرح های مختلف و متنوع به سقف یا دیوار، از نور طبیعی بیرون ساختمان نیز استفاده کنید. یا برای استفاده از نورپردازی های مختلف و استفاده در فضاهای کم نور و بدون پنجره، بهتر است از محصول نورگذر یا چاپی را انتخاب کنید. این مدل ها، امکان انواع نورپردازی ها را به شما می دهد و می توانید از چراغ ها و لامپ های مختلفی برای نورپردازی استفاده کنید. برای کسانی که به دنبال استفاده از طرح دلخواه یا خاصی هستند، مدل چاپی یا پرینتی می تواند بهترین گزینه باشد. در طرح چاپی، می توانید عکس و طرح مورد نظر خود را در اندازه ها و شکل های دلخواه چاپ کرده و آن را به عنوان سقف یا دیوار در اتاق و فضای مورد نظر به کار بگیرید.
تجهیزات و وسایل مورد استفاده در نصب سقف کشسان


نکته مهم بعدی در هنگام خرید و سفارش سقف کشسان، اطمینان از وسایل و تجهیزات جانبی مورد استفاده، هنگام نصب سقف کشسان است. به طور کلی، از وسایل زیر در نصب سقف کشسان استفاده می شود:
1.    پروفیل
2.    متریال سقف کشسان
3.    اقلام نورپردازی
در هر کدام از وسایل بالا، اگر کیفیت پایینی وجود داشته باشد، نتیجه آن روی کل مجموعه اثر خواهد گذاشت. مهم است که در هنگام نصب سقف کشسان، از بهترین وسایل و متریال ها استفاده شود تا بهترین نتیجه حاصل گردد. همچنین مهم است جنس سقف با بالاترین استانداردهای روز دنیا باشد. برای مثال، سقف کشسان مرغوب، حتی با وجود ضخامت کم، نباید به راحتی پاره شود یا خراشی روی آن ایجاد گردد. در صورتی که متریال سقف کشسان مورد نظر شما، به راحتی پاره می شود، حتما بخواهید تا آن را با نسخه با کیفیت عوض کنند. همچنین وزن متریال سقف کشسان، نباید بالا باشد و در هر متر مربع، حدوداً 500 گرم وزن را باید انتظار داشته باشید. از طرفی، بهترین متریال های سقف کشسان، اشتعال پذیری بسیار پایینی دارند و در صورتی که آتش بگیرند، به سرعت خاموش می شوند. می توانید برای امتحان این موضوع، تکه‌ای از متریال سقف را از شرکت فروشنده درخواست کرده و آن را به زیر شعله بگیرید. در صورتی که هنگام دور کردن شعله، آتش متریال به سرعت خاموش شد، آن جنس مرغوب است. برای سفارش وسایل نورپردازی نیز، سعی کنید تا اولاً متناسب با جنس متریال سقف کشسان، وسایل نورپردازی را تهیه کنید و دوماً از لامپ های کم مصرف با طول عمر بالا استفاده نمایید. هزینه های اولیه بالاتر، بهتر از تعمیرات و تعویض وسایل چند مرتبه است.قیمت های مقرون به صرفه در کنار کیفیت مناسب


هزینه های مربوط به خرید و نصب سقف کشسان، باید مقرون به صرفه و مناسب باشد. در صورتی که هزینه های مربوطه برای شما ارزش کار را نداشته باشد، نصب و راه اندازی آن بیهوده خواهد بود. بهتر است قبل سفارش سقف کشسان، قیمت انواع مدل های سقف را از فروشندگان مختلف دریافت کرده و آن را با قیمت های موجود در بازار مقایسه کنید. در صورتی که قیمت های داده شده، ارزش خرید و صرف هزینه را دارد، ثبت سفارش کنید. بهتر است قبل از هر کاری، بودجه مشخصی را برای تغییر دکوراسیون و خرید سقف کشسان در نظر بگیرید تا متحمل هزینه های گزاف بعدی نشوید. از طرفی، بیشتر شرکت های فعال در زمینه دکوراسیون داخلی و خصوصاً نصب سقف کاذب، علاوه بر فروش، نصب رایگان آن را نیز بر عهده می گیرند و خدمات پس از فروش را به شما ارائه می دهند. بهتر است فروشنده و اجرا کننده سقف کشسان، یک شرکت باشد تا بتوانید دقیق ترین خدمات را از آن ها دریافت کنید.  بررسی سابقه شرکت و خدمات پس از فروش


بررسی سابقه شرکت در هنگام سفارش سقف کشسان می تواند شما در داشتن سفارش بهتر و درست تر، یاری کند. اگر بتوانید نمونه کارهای قبلی شرکت را در مکان های مختلف مشاهده کنید، می توانید از کیفیت خدمات و میزان رعایت استانداردها توسط شرکت اطمینان حاصل کنید. بسیاری از شرکت های فعال در زمینه طراحی داخلی، تجربه بالایی در این زمینه ندارند و از طرفی، از نیروهای مجرب و ماهر نیز در این زمینه استفاده نمی کنند. در صورتی که بررسی سابقه شرکت و نمونه کارهای قبلی آن را در دستور کار خود قرار دهید، می توانید انتخاب دقیق و خوبی داشته باشید.
با وجود آن که طول عمر 50 ساله برای سقف کشسان ذکر شده است، اما خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات نیز می تواند برای خریداران مهم باشد. در صورتی که خدمات پس از فروش و گارانتی اصالت توسط فروشنده به شما ارائه نشود، قطعاً خرید خوب و جذابی نخواهید داشت. بهتر است قبل از سفارش و پرداخت هزینه، از نحوه دریافت خدمات پس از فروش و مدت زمان اعتبار گارانتی خدمات و محصولات اطمینان حاصل کنید. با وجود تمامی موارد بالا، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه تماس با ما یا از طریق واتساپ با کارشناسان طاق آرا در ارتباط باشید.